• افراد آنلاین : 0
  • بازدید امروز : 11
  • بازدید دیروز : 70
  • بازدید این هفته : 743
  • بازدید این ماه : 3017
  • بازدید کل : 547470
  • ورودی موتورهای جستجو : 2145
  • تعداد کل مطالب : 1505


عنوان محصول اول

توضیح محصول
توضیح محصول
توضیح محصول

عنوان محصول دوم

توضیح محصول
توضیح محصول
توضیح محصول

عنوان محصول سوم

توضیح محصول
توضیح محصول
توضیح محصول

عنوان محصول چهارم

توضیح محصول
توضیح محصول
توضیح محصول

عنوان محصول پنجم

توضیح محصول
توضیح محصول
توضیح محصول
شانه‌هاي زيبا با چند حركت ساده
بازديد : iconدسته: خانه بخت شماره 30

دکتر سوزان پیروان

بسياري از ما براي انجام كارهايمان ساعات زيادي در حالت نشسته قرار داريم و به همين دليل و نشستن در وضعيتهاي نامناسب در طول روز بسياري از افراد دچار گرفتگي يا درد شانه می شوند. براي مبتلا نشدن به چنين دردهايي بايد سعي كنيدكه نرمشهاي مناسب برای شانه ها را به عنوان بخشی از نرمشهاي روزانه انجام دهيد. ضمن این که فرم گرفتن عضلات شانه به زيبايي اندام شما هم كمك ميكند.

بالا نگهداشتن شانه

بايستيد و زانوها را كمي خم كنيد در اين حالت ميتوانيد در هر دست وزنهاي بگيريد كه وزن آن در حد يك كيلو باشد حتي ميتوانيد از دو بطري كوچك آب معدني استفاده كنيد. سپس دستها را مستقيم بالا بیاورید و در سطح جلوي صورت نگه داريد در اين حركت بايد بازوها را ثابت نگه داريد و وزنهها را بالا ببريد تا به سطح شانهها برسند. در اين حالت فقط شانهها حركت ميكنند، كمي استراحت كنيد و مجدداً حركت را تكرار كنيد.

در هنگام بالا بردن وزنه بازدم و در هنگام پایين آوردن وزنه عمل دم را انجام دهيد هرگز در هنگام انجام اين حركت كمر خود را خم نكنيد، فقط از عضلات شانه استفاده كنيد.

حرکت فشار بر شانه

راست بايستيد در اين حالت بازوها خميده و در سطح شانهها قرار دارند. در هر دست وزنهاي نگه داريد بعد هر دو وزنه را بالا ببريد و در بالاي سر خود به هم برسانيد سپس كمي مکث کنید و مجددا حركت را تكرار كنيد با بالا بردن وزنه عمل بازدم و با پایين آوردن آن عمل دم را انجام دهيد در هنگام اين حركت كمر خود را خم نكنيد.

بالا بردن وزنه‌ها از طرفین

راست بايستيد در اين حالت بازوهاي شما از اطراف با حالت خميده به طرف يكديگر قرار دارند در حالي كه در هر دست شما يك وزنه است. سپس هر دو وزنه را تا سطح شانهها بالا آورده چند ثانيه استراحت کنید و مجددا حركت را تكرار كنيد. با بالا بردن وزنه عمل دم و با پایين آوردن آن بازدم را انجام دهيد، كمر خود را خم نكنيد.

بلند کردن وزنه‌ها در حالت خمیده به جلو

بايستيد در حالي كه زانو را مختصري خم كردهايد در اين حالت بازوها شل در جلوي بدن قرار ميگيرند. هر دو وزنه را تا نزديكي چانه بالا ببريد، با بلند كردن وزنه بازوها خم ميشوند، چند ثانيه صبر كنيد و حركت را تكرار كنيد . سپس به آرامي وزنه را به محل اوليه برگردانيد تا عضلات شانه شما قوي شوند. در هنگام حركت كمر را خم نكنيد البته با كمي خم شدن به جلو ميتوانيد حركت ورزشي را با راحتي بيشتري انجام دهيد.

حرکت جانبی وزنه‌ها با خم شدن به جلو

در حالي كه زانوها كمي خم هستد بايستيد. تا جايي كه پشت شما صاف شود به طرف جلو خم شويد، در هر دست وزنهاي بگيريد، كف دستها را كنار هم نگه داريد. براي انجام حركت بازوها را تا سطح شانهها بالا بياوريد در حالي كه فقط از عضلات شانه خود استفاده ميكنيد سعی کنید در انتهاي حركت كف دستها به طرف زمين ميباشد، چند لحظه صبر كنيد و حركت را تكرار كنيد.

بالا آوردن وزنه‌ها به فرم L

بايستيد در هر دست وزنهاي نگه داريد دستها را از ناحيه بازو خم كنيد و به بالا بردن بازوها ادامه دهيد تا كاملا در مقابل شانهها قرار بگيرند سپس بازوها را به طرف بالا ببريد چند ثانيه صبر كنيد و حركت را دوباره تكرار كنيد.


iconبراي دانلود اينجا كليك كنيد


icon ثبت نظر

Copyright © 2015 _ Design by : MrJEY