• افراد آنلاین : 0
  • بازدید امروز : 11
  • بازدید دیروز : 70
  • بازدید این هفته : 743
  • بازدید این ماه : 3017
  • بازدید کل : 547470
  • ورودی موتورهای جستجو : 2145
  • تعداد کل مطالب : 1505


عنوان محصول اول

توضیح محصول
توضیح محصول
توضیح محصول

عنوان محصول دوم

توضیح محصول
توضیح محصول
توضیح محصول

عنوان محصول سوم

توضیح محصول
توضیح محصول
توضیح محصول

عنوان محصول چهارم

توضیح محصول
توضیح محصول
توضیح محصول

عنوان محصول پنجم

توضیح محصول
توضیح محصول
توضیح محصول
اخطار! نگو نمی‌شه، خوبم میشه
بازديد : iconدسته: خانه بخت، شماره 13

پژوهشگران امور خانواده در انگليس بعد از كلي بررسي، مطالعه و جمع آوري اطلاعات به اين نتيجه رسيدهاند که راز یک ازدواج موفق و پایدار در این است که مردان در نظافت خانه به همسران خود کمک کنند.

محققان مدرسه اقتصاد لندن در بررسیهای خود کشف کردند که راز یک زندگی زناشویی موفق در کارهای خانه نهفته است و مردانی که در تميز كردن و برق انداختن کف خانه و نگهداری از فرزندان به همسر خود کمک می کنند بيشتر مورد علاقه زنانشان هستند.

البته این خبر برای مردانی که حال و حوصله کمک کردن در کارهای خانه را ندارند و ميخواهند، بقای زندگی خود را با خرید یک هدیه تضمین کنند چندان خوشایند نیست.

محققان انگليسي براي رسيدن به این نتایج سه هزار و ۵۰۰ زوج انگلیسی دارای فرزندان متولد شده در دهه ۷۰ را مورد سوال قرار دادند و از آنها سئوالات دقیقی در مورد انجام کارهای خانه، نگهداری از بچه ها در زمانی که آنها زیر پنج سال داشتند و خرید خانه پرسیدند.

نتيجه این بررسیها نشان داد که بیش از نیمی از مردان هیچ کاری در خانه انجام نمی دادند. در حالی که یک چهارم مصاحبه شوندگان گفتند که حداقل دو مورد از كارهاي خانه را انجام میدادند. یک چهارم بقیه نیز حداکثر سه یا چهار مورد از این کمکها را می کردند.

نتایج این بررسیها نشان داد که حدود هفت درصد از زوجهای مورد سوال پیش از آنکه فرزندان آنها به سن ۱۰ سالگی برسد از هم جدا شدند و ۲۰ درصد از زوجها نیز تا پیش از رسیدن به تولد ۱۶ سالگی فرزند خود جدا شده بودند.

سایر مردانی که در کارهای خانه به ویژه نظافت و نگهداری از فرزندان به همسر خود کمک می کردند ازدواج پایدارتری داشتند.

محققان در این خصوص توضیح دادند: “خطر طلاق در بین مادرانی که بیرون از خانه کار می کنند زمانی که مرد در کارهای خانه به آنها کمک و از بچه ها مراقبت می کند تا حد چشمگیری کاهش می یابد. حتي ازدواجهایی که در آن پدر شغل ندارد و در عوض تمام وقت خود را به کارهای خانه اختصاص می دهد به همان پایداری ازدواجهای سنتی است که در آن مرد باید بیرون از خانه کار کند و زن به کارهای خانه رسیدگی کند.”

نتایج این تحقیقات نشان می دهد با توجه به اینکه انتظارات و توقعات زنان و مردان از سال ۱۹۷۵ تاکنون تغییر کرده است میان رفتار شوهران و ثبات زندگی زناشویی یک ارتباط مستقیم وجود دارد.


iconبراي دانلود اينجا كليك كنيد


icon ثبت نظر

Copyright © 2015 _ Design by : MrJEY