• افراد آنلاین : 0
  • بازدید امروز : 11
  • بازدید دیروز : 70
  • بازدید این هفته : 743
  • بازدید این ماه : 3017
  • بازدید کل : 547470
  • ورودی موتورهای جستجو : 2145
  • تعداد کل مطالب : 1505


عنوان محصول اول

توضیح محصول
توضیح محصول
توضیح محصول

عنوان محصول دوم

توضیح محصول
توضیح محصول
توضیح محصول

عنوان محصول سوم

توضیح محصول
توضیح محصول
توضیح محصول

عنوان محصول چهارم

توضیح محصول
توضیح محصول
توضیح محصول

عنوان محصول پنجم

توضیح محصول
توضیح محصول
توضیح محصول
زندگی روی نردبان خیال و توقع
بازديد : iconدسته: خانه بخت، شماره 13

برخی از همسران به خصوص زوجهاي جوان از همديگر توقعاتی دارند كه فكر ميكنند حتماً بايد برآورده شود و در صورت برآورده نشدن هم طبعاً دلخور و ناراحت ميشوند و از پلههاي اختلاف بالا ميروند. فكر ميكنيد اين نوع توقعات كه اكثراً هم منطقي نيست و بعضی از خیال بافی ها از كجا ميآيد و چه طور ايجاد ميشود و نتیجه آن چیست؟

در موارد زيادي تحریک ها ودو بهم زنی هاي افرادی که با حرفهايشان سعی می کنند زنی را نسبت به شوهرش متوقع سازند و یا در شوهر حالت فزون خواهی به وجود آورند باعث بروز اين توقعات نابه جا ميشوند؛ مثلاً به او می گویند حیف از تو نیست که باچنین همسری زندگی می کنی چه چیز از دیگران كمتر است خيليها آرزو دارند با تو زندگی كنند تو نیازبه همسری داری که قدر تو را بداند و…

با این حرفها او را نسبت به همسرش بدبین ميسازند و سطح توقعش را بالا میبرند و طبعاً با برآورده نشدن توقعات، کشمکش و درگیری به وجود ميآيد.

وعده دروغ

گاهی زنان وشوهران جواني را می بینیم که هنوز چند ماه از ازدواجشان نگذشته دچار اختلاف و بگو مگو ميشوند كه اين اختلافات ميتواند ريشه در مسايل مختلفي داشته باشد اما گاهی اوقات وعده های دروغ ازآب درآمده، قبل از ازدواج است كه باعث بهانه گیری آنها از یکدیگر میشود.

چون وعده های پوچ ودروغین رشته اعتماد را پاره ميكند و كسي كه اعتمادش را به شريك زندگياش از دست بدهد خيلي راحت آماده است تا به هر بهانهاي آتش به پا كند.

امتحان عشق

گاهي توقعات همسران از يكديگر به نوعي جنبه آزمايشي دارد همسر جوانی می خواهد بداند که شریک زندگی اوتا چه حد برایش ارزش قائل است. به همين دليل از او چيزي را طلب ميكند كه شايد از عهده همسرش برنيايد و برآودره نشدن آن توقع سبب می شود که او به محبت و علاقه همسرش شک کند و بگومگوهایی رخ بدهد وکار به درگیری بکشد. اما اگر طرف مقابل بتواند به او بفهماند که توان برآوردن آن توقع را ندارد شاید مسائل تا حدودی حل شود.

بی اعتمادی

یکی دیگراز عوامل وانگیزه های مهم درگیری ها درک نكردن طرف مقابل توقع های بیجا است که ممکن است این موضوع گاهی ناشی ازتفاوت های سنی وحتی نحوه تفکر باشد . یکی اززوجین به تناسب سن ومقتضای اندیشه اش دروضع وموقعیتی خاص است وآن دیگری دروضع وموقعیتی دیگر. یکی به دنبال تفریح وگشت وگذار است وآن دیگری به دنبال مسایل جدی تر. نتیجه این دوگانگی در درک زمینه را برای جدایی فکری وبعد درگیری فراهم می کند. ازمسائل دیگر در این زمینه وجود حالت کودکانه،عدم اطمینان به زندگی، جستجوی یک زندگی اتکالی، قدرت طلبی، عقده تکانی، عدم درک ریزه کاری ، ظرافت ها و…است.

خودخواهی ها

بعضی ها دراثرتربیت غلط وافراط درنازکشی لوس وخودخواه بارآمده اند،آن ها گمان می کنند که همه افراد حتی همسر وفرزندانشان می بایست درخدمت بی چون وچرای آنها باشند،غرور بی جا،این افراد را وامی دارد که اگر امری خلاف مصلحت و توقع آن ها بود در برابر ش بایستند ویا موضع خشونت باربگیرند. طبعاً طرف مقابل هم تسلیم این جریان نمی شود وهمین امر سبب پیدایش درگیری می شود.

خستگی

گاهی زن وشوهری با هم درگیری پیدا می کنند که هر کدام به حساب این که از کار روزانه خسته شده ونیاز به حمایت دارند می خواهند طرف مقابل نازشان را بکشد تا خستگی شان در برود ولی هیچ واسطه ای وجود ندارد که زبان این دو را برای هم ترجمه کند، درنتیجه عقده به دل می گیرند وبه اندک بهانه ای با هم درگیر می شوند.

قضیه چیه؟

در اینکه زن وشوهر توقعاتی از هم دارند جای بحث نیست و بسیار هم به جاست که تا حد امکان توقعات یکدیگر را در چارچوب امکانات بر آورده کنند. اما آنچه مهم است رعایت این مسئله است که توقعات باید به گونه ای باشد که طرف مقابل بتواند آن را برآورده سازدو درخواست های خارج از قاعده باعث می شود که امکان برآورده شدن آن نباشد، در نتیجه موجبات بدبینی آن ها نسبت به هم فراهم میشود وکار به درگیری می کشد واین خود علت بسیاری از مسائل ومشکلات بعدی است . توقع به میزانی خوب است که زن و شوهر تمایلات عادی وطبیعی یکدیگر را برآورده سازند. حتی زن وشوهر باید به میزانی نقش پدرومادری رادرباره یکدیگر ایفا کنند ولی مسئله نباید به گونه ای باشد که مجبور به پاسخگویی به خیال بافی های طرف مقابل باشند.

مهار هوس ها

این یک ضرورت حیات خانوادگی است که زن وشوهر تا حد زیادی از خواسته ها وتوقعات خود بکاهند وحتی بر هوس های خود فائق آیند وعزت نفس خود را دربی توقعی از همسر بدانند.

اگرسطح توقعات ازیکدیگررا پایین آورند مسائل ودشواری ها سبکتر شده ومشکلات از میان می رود. این امر بخصوص باید مورد توجه زنان باشد . چون که عشق مرد رمنده است ودرمواردی که توان رفع دشواری ها وبرآورده ساختن توقعات رانداشته باشد اززندگی وشرمساری های آن خود را فارغ خواهد ساخت .تمتع از زندگی زناشویی در سایه توقعات بی حساب ورنگارنگ کردن زندگی ودر خواست های متنوع نیست.بلکخ در پر رنگ شدن حس تفاهم و همدلی با طرف مثابل است.


iconبراي دانلود اينجا كليك كنيد


icon ثبت نظر

Copyright © 2015 _ Design by : MrJEY